В Українському центрі оцінювання якості освіти завершено роботу з визначення порогового бала "склав/не склав" за результатами пробного тестування з української мови та літератури. Про це у своєму Facebook повідомив директор центру Ігор Лікарчук.
За його словами, пороговим балом пробного ЗНО з української мови і літератури визначено 35 балів. У визначенні порогового бала брали участь 80 експертів, які працювали в Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпропетровську, Херсоні, Вінниці, Івано-Франківську та Слов’янську.
"Поріг не здолали 10,9% тих, хто взяв участь у пробному тестуванні та надіслав свої результати до УЦОЯО. Таким чином, рейтингова оцінка за шкалою 100-200 балів буде нараховуватися лише тим, хто отримав 35 і більше балів", - зазначив директор УЦОЯО.
Разом з тим, він застеріг від спроб прогнозування результатів основного ЗНО на базі результату пробного тестування.
"Наголошую, що цей "поріг" стосується лише пробного тестування з української мови та літератури. Також застерігаю усіх від спроб прогнозувати майбутні результати "справжнього" ЗНО на основі результатів пробного тестування. Через багато причин такий прогноз апріорі не може бути коректним. "Пороговий бал" з інших предметів пробного тестування оприлюднимо за кілька днів. Він буде іншим, ніж з української мови та літератури", - зауважив Ігор Лікарчук.
Як відомо, сертифікаційна робота з української мови і літератури базового рівня у 2015 році містить 58 завдань, на виконання яких учасникам буде відведено 150 хвилин. Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання тесту базового рівня, складає 104 бали.
Сертифікаційна робота поглибленого рівня містить 74 завдання. 58 завдань тесту мають базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання роботи учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин (150 хвилин на виконання завдань базового рівня та 60 хвилин на виконання завдань поглибленого рівня). Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО за тест поглибленого рівня, складає 136 балів.
Загальноукраїнський тест з української мови і літератури, який вперше складатимуть усі випускники шкіл, відбудеться 24 квітня.
З метою дистанційної підготовки до тестування учасники ЗНО можуть використовувати сайт ЗНО онлайн, на якому представлені всі завдання тестів зовнішнього оцінювання, що були запропоновані абітурієнтам Українським центром оцінювання якості освіти з часів запровадження незалежного тестування.
За матеріалами http://osvita.ua |