Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році. Документ вже пройшов державну реєстрацію у Міністерстві юстиції та офіційно оприлюднений Міністерством освіти і науки.
Також наказом МОН затверджено Перелік спеціальностей, прийом на навчання за якими здійснюватиметься з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей вступників та Порядок подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі в 2016 році.
У Міністерстві освіти і науки, звертають увагу абітурієнтів та зацікавлених осіб на низку особливостей Умов прийому на навчання до вишів в 2016 році.
Зокрема, вперше Умови прийому до ВНЗ України охоплюють ступені молодшого бакалавра та доктора філософії, а набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста в 2016 році відбуватиметься в останнє.
Набір студентів до ВНЗ на всі ступені та освітньо-кваліфікаційні рівні у 2016 році буде здійснюватись за новим єдиним Переліком галузей та спеціальностей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266.
Також закон "Про вищу освіту" передбачає деякі зміни моделі держзамовлення, згідно з якими МОН визначатиме загальну кількість бюджетних місць за спеціальностями та спеціалізаціями окремих спеціальностей. У свою чергу, вищі навчальні заклади встановлюватимуть мінімальні та максимальні обсяги вступників, які вони можуть і готові прийняти. Розподіл вступників по ВНЗ, з урахуванням їх пріоритетів, здійснюватиме Єдина державна електронна база з питань освіти.
Вступники на молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і спеціаліста медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування на основі повної загальної середньої освіти, (крім осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою та зарахування поза конкурсом) подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі.
Абітурієнти зможуть подати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей, на яких передбачено прийом за державні кошти.
Кількість подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийому за державні кошти, обмежуватися не буде.
Також буде змінено розклад вступної кампанії, зокрема, початок прийому заяв та документів на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти відбудеться 11 липня.
Завершення прийому заяв та документів від абітурієнтів, які проходять співбесіди, екзамени, творчі конкурси відбудеться 20 липня, їх проведення – 21 – 27 липня.
Завершення прийому заяв та документів від вступників, які вступають на основі ЗНО відбудеться 27 липня, оголошення рекомендацій на місця держзамовлення – 1 серпня.
Умовами прийому до вишів передбачено, що у межах кожного рейтингового списку вступників за кожною спеціальністю рішенням Кабінету Міністрів України може визначатися гарантований обсяг (до 5 %) місць державного замовлення для пільгових категорій вступників.
За матеріалами http://osvita.ua |