10 березня 2017 року на базі Прилуцької гімназії № 5 імені В.А. Затолокіна пройшов обласний семінар з питань організації навчання учнів початкових класів для спеціалістів, методистів управлінь освіти, заступників директорів з навчально-виховної роботи, які відповідають за школу І ступеня, керівників міських, шкільних методичних об'єднань учителів початкових класів м. Прилуки, Прилуцького, Варвинського, Ічнянського, Талалаївського, Срібнянського районів та Парафіївської об’єднаної територіальної громади на тему «Ефективна реалізація компетентнісного підходу в навчанні молодших школярів відповідно до вимог Державного стандарту та чинних навчальних програм у 2016-2017 н. р.»
Семінар проводив Віктор Бурнос, завідувач відділу дошкільної та початкової освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського. Також у семінарі взяли участь методисти відділу дошкільної та початкової освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського по питанню організації навчально-виховного процесу в початковій школі у 2016-2017 н. р. та перспективний погляд у майбутнє Тетяна Красногор і Любов Шоколенко.
З досвіду роботи по впровадженню компетентнісних методик викладання предметів у початковій школі виступили Ольга Бойко, учитель–методист Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7, яка ознайомила з результатами впровадження методу проектів у початкових класах, Юлія Сиромятнікова, учитель початкових класів Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9, лауреат обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» у номінації «Початкова освіта», яка обґрунтувала доцільність використання методики критичного мислення у школі І ступеня. Людмила Переяславська, учитель-методист Прилуцької СШ І-ІІІ ст. № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, розкрила питання виховання та розвитку академічно обдарованих дітей шляхом упровадження навчально-педагогічного проекту «Інтелект України». Оксана Назарова, методист методичного кабінету Прилуцької райдержадміністрації, пояснила необхідність використання інноваційних аспектів формування мовленнєвої компетентності молодших школярів у період роботи за оновленими програмами.
Світлана Чернякова, завідувач міським методичним центром управління освіти Прилуцької міської ради, ознайомила присутніх із прогресивним досвідом освітян м. Львова, який вона переймала в рамках національної програми обмінних візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування «Маршрути успіхів» (Проект USAID ПУЛЬС – зміни заради майбутнього). Актуальним для аудиторії семінару виявився досвід утілення Концепції нової української освіти на прикладі Львівської середньої загальноосвітньої школи І ступеня "Джерельце" з поглибленим вивченням англійської мови. У школі активно впроваджують інтегроване навчання, проектну діяльність, інноваційні методики читання та письма, поглиблено вивчають англійську мову за оксфордськими підручниками, окрім звичних предметів, тут викладають мислення і мають власну філософію в особистісно-орієнтованому підході до навчання.
Методист міського методичного центру управління освіти Прилуцької міської ради Тетяна Караулова підсумувала, що компетентнісна спрямованість - ознака сучасної освіти, і сьогодні найважливіше – озброїти школярів способами застосування знань і умінь на практиці. Більшість учителів школи І ступеня м. Прилуки йдуть у ногу з часом, формують нову модель учня, виховують комунікативну, відповідальну, творчу особистість, здатну до саморозвитку, готову практично розв'язувати будь-які життєві та професійні проблеми. |