18-22 травня 2016 року на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбувся тренінг для вчителів англійської мови в рамках національної програми «Рік англійської мови в Україні». Даний проект спрямований на підтримку мовних таборів та надання методичної допомоги вчителям англійської мови області. У тренінгах взяли участь керівники гуртків «Англійська мова» Прилуцького Центру творчості дітей та юнацтва Микитченко Наталія Вікторівна та Ровна Вероніка Миколаївна.
ENGLISH LANGUAGERETREAT/GOGLOBAL INITIATIVE (Англомовні табори/ініціатива GoGlobal) об'єднав незнайомих людей із всієї Чернігівської області. Цей тренінг був дійсно змістовним та насиченим. Учасники отримали нові знайомства та незабутні враження, надихнулися позитивом та невичерпним ентузіазмом викладачів, змогли відчути дух табору та подивитись на нього очима дитини. Щоденно проводились тренінги-заняття, на яких паралельно з практичною діяльністю давались методичні рекомендації та поради щодо того чи іншого виду діяльності в таборі.
Кожний тренінг мав свої особливості.
Arts and Crafts. Звичайно ж, всі діти обожнюють малювати та створювати «шедеври» своїми руками, відкриті до всього нового та незвичайного. Саме тому Arts and Crafts якнайкраще підходить для розвитку творчих здібностей.
Young Learners. Для наймолодших відпочиваючих можна запропонувати розучування римівок та скоромовок, повторити та закріпити алфавіт англійської мови. Всі види діяльності варто супроводжувати рухами, які задіюють тактильні відчуття та просторову орієнтацію.
Country Studies. Враховуючи те, що основною ціллю англомовного літнього табору є корисний відпочинок, необхідно якомога більше приблизити дітей до культури країни, мова якої вивчається. Тому можна в цікавій формі порівняти свята та традиції Англії та України, розповісти про визначні пам’ятки, історію, визначних людей тощо. Формою роботи можуть слугувати проекти, квізи, тематичні дні, брейн-ринги, віртуальні подорожі та комунікативні завдання, спрямовані на розширення кругозору дітей.
Games. Ігри… Ігри найактуальніший вид діяльності, який повністю залучає всіх людей, незалежно від віку та вподобань, змушує посміхатися та радіти, відчувати піднесений настрій та відчуття повного задоволення. На проекті всі учасники були повністю занурені в атмосферу гри, що гарантувало повну віддачу. І це ми говоримо про дорослих. А що ж тоді казати про дітей? Кожна гра несла комунікативний характер, що неабияк зблизило всіх учасників команди та гарантувало піднесений настрій.
Drama. Гра включає різноманітні ігрові та драматизовані форми навчання, а також вправи з діалогічного та монологічного мовлення. Практика показує, що використання цих ігор допомагає все більше і більше поглиблювати знання дітей. Надзвичайно важливим є те, що рольові ігри сприяють активізації та взаємодії дітей у невимушеній атмосфері. Такий вид діяльності згуртовує дітей навколо спільної мети і створює піднесену атмосферу, що є не менш важливим. Бо, як відомо, те що ми вчимо із задоволенням, ми ніколи не забуваємо.
Висловлюємо величезну подяку всім викладачам університету за гостинний прийом, високий рівень підготовки та креативний підхід до занять. Відчувалася щирість та доброзичливість педагогічного колективу. Особлива подяка Вишневському С. В. за неймовірні, незабутні та енергійні morning activities.
Варто додати, що такі проекти є дуже важливими на сьогоднішній день, адже вони допомагають обмінюватись досвідом, відкривають щось нове для кожного з учасників.
Микитченко Наталія Вікторівна,
Ровна Вероніка Миколаївна,
керівники гуртків «Англійська мова», ЦТДЮ |